KURUMSAL / YAZI DETAYI

ONURSAL BASKANIMIZ


ONURSAL BASKANIMIZ

Kurucumuz Celal PETEKKAYA 1939 yılında Diyarbakır’ın Çermik İlçesinde , PETEKKAYA  Ailesinin ilk çocuğu olarak dünyaya geldi.  Beş kardeşten en büyüğü olan Celal PETEKKAYA , çocukluğunun ilk yıllarını doğduğu ilçede geçirdi. İlkokul, Ortaokul , Lise  eğitimine doğduğu ilçe olan Çermik’te  başarı ile devam etti. Eğitim hayatını tamamlarken , bu dönemdeki boş vakitlerini çeşitli sektörlerde çalışarak ve farklı deneyimler edinerek geçirdi. Eğitimini tamamladıktan sonra ailesi ile birlikte Diyarbakır’a göç etti. Liseden mezun olduktan sonra, öğretmen olarak görev yapmış , onbeş yıl bu görevi layıkıyla yaptıktan sonra özel bir banka da görev aldı ve görev aldığı bankadan Müdür olarak 1986 yılında emekli oldu.
 
Celal PETEKKAYA profesyonel iş hayatına 1986 yılında emekli hayatında da boş vakitlerini değerlendirmek istedi kardeşi ile birlikte aile şirketi kurup inşaat sektöründe PETEK İNŞAAT olarak faaliyetlerine başladı.1992 yılından itibaren de Aydın’da ikamet etmek süretiyle  inşai faaliyetlerine Ege Bölgesinde devam etti.  
 
2011 yılından itibaren de ticari faaliyetlerine proje ve mühendislik şirketi ile birlikte Üniversite öğrencilerine yönelik Yurt işletmeciliği eklemek süretiyle çocuklarıyla PETEK GRUP şirketini kurarak devam etti. 
 
İnşaat sektöründe çalışmanın heyecanı ve sevinci ile kısa sürede bir çok küçük ölçekli projeyi hayata geçirmenin gururunu yaşadı. Kısa denilebilecek zamanda, çok çalışarak inşaat sektörünün farklı kollarında faaliyet gösteren yeni proje ve mühendislik şirketleri kurdu. Kurduğu bu şirketlerle, kamu alanında ve özel sektörde, kendi geliştirdiği çalışma yöntemleri ve projeler ile bir çok başarılı işe imzasını attı. 
 
Yapmış olduğu işlerde, her zaman daha iyisini ve daha kalitelisini hedefledi ve hayatı boyunca da bu doğrultuda çalışmalarına devam etti.İş hayatında, kısa sürede bu başarıları elde edebilmesinde; vizyon sahibi ve çok çalışkan olması büyük etken oldu. Takım arkadaşlarına verdiği değer ve önem, şirketlerindeki itici gücü sağlarken, takım arkadaşlarının haklarını ve emeklerini hiçbir zaman karşılıksız bırakmadı ve bırakılmaması için özen gösterilmesi gerektiğini de her fırsatta dile getirdi. Bu sayede, Celal PETEKKAYA tarafından kurulan PETEK İnşaat ve grup şirketleri, 28 yılı aşkın süredir faaliyetlerine başarı ile devam etmekte ve her geçen gün büyümelerini sürdürmektedir.
 
Hayatta elde ettiği başarıları, mutlu ve huzurlu aile yaşantısına ve kendisini en çok mutlu eden sosyal sorumluluk projelerine verdiği desteğe bağladı. Eğitim ve öğretimin insan hayatındaki öneminin bilincinde olan biri olarak, imkanlarının büyük bölümünü, ülkemizin ve milletimizin geleceği olan gençlerimizin yetişmesine , gençlerin istihdamına destek oldu. Yapmış olduğu bu yardım ve destekler ile yardımseverlik ve hayırseverlik konularında da çevresindekilere örnek olarak, kendisini takip edecekler için çok geniş bir yol açmış oldu.
 
Doğduğu günden itibaren hayatını mücadele ederek kazanan Celal PETEKKAYA , hayatı süresince, sosyal hayatında ve iş hayatında göstermiş olduğu başarılar ile çevresindeki herkese örnek olurken, iş hayatını bıraktığı çocuklarına da; Dünya yaşamının çok kısa olduğunu ve bu hayattan göç ederken geriye sadece yapılan iyiliklerin, yardımların kaldığını ve devamlı dürüst , samimi ve güvenilir olmayı hayatınızın düsturu olmasını tavsiye etti. 
 
PETEK İnşaat olarak gerçek gücün, Celal PETEKKAYA ‘nın açtığı yolda, aynı kararlılıkla yürümek olduğunu çok iyi biliyor ve çalışmalarımıza bu doğrultuda devam etmekten gurur duyuyoruz. 
 

PROJE ÖRNEKLERİMİZ